Historia klubu

Białołęcki Uczniowski Klub Sportowy powstał w 1999 roku z inicjatywy Andrzeja Rodkiewicza, trenera olimpijki Doroty Chylak, a także opiekuna Artura Wojdata podczas zgrupowań kadry narodowej oraz wychowawcy wielu innych reprezentantów Polski w pływaniu. Pod tak fachowym okiem nasz Klub osiągnął w bardzo krótkim czasie wspaniałe wyniki. Nasi wychowankowie należą do elity polskiego pływania, są niepokonani w Polsce, a rezultaty jakie zanotowali w swoich kategoriach wiekowych należą do najlepszych w Europie.

W sekcji trenują zawodnicy od przedszkola aż do studiów. Na zajęcia naborowo-selekcyjne uczęszczają najmłodsze dzieci, które przygotowują się w ten sposób do rozpoczęcia nauki w klasie sportowej.

Nasze osiągnięcia sportowe od momentu powstania Klubu to wielokrotnie ustanawiane przez naszych zawodników rekordy kraju, tytuły Mistrzów Polski w zawodach klubowych i w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych.